Uncategorized

Detsember: Christ Freytag arutleb puhkuse tervise ja vormisoleku üle

Detsember: Christ Freytag arutleb puhkuse tervise ja vormisoleku üle

Otsige abi, kui teie teismeline piirab liiga palju või olete mures, et tal võib olla söömishäire. Kui märkate, et teie teismeline piirab liiga palju toitu, kaotab või on oluliselt kaotanud kaalu, tal on madala enesehinnangu ja kehapildi märke, ta puhastab pärast söömist või teeb lakkamatult trenni, olge mures, et teie laps võib kannatada söömishäirest. Pöörduge abi oma lapse arsti poole ja kaaluge edasise hindamise, teabe ja muude võimalike soovituste saamiseks registreeritud dietoloogiga konsulteerimist.

Otsige ACE tervislike retseptide andmebaasist mitmesuguseid lapsesõbralikke ja suussulavaid retsepte. Lisaks laadige alla minu lemmikteismelistele mõeldud retseptid maitsvate ja tervislike krõpsude, pitsade ja kommide alternatiividega, mida teie laps kindlasti naudib.

Kas teil on selle artikli või mõne pakutava näpunäite kohta küsimusi, kommentaare või ettepanekuid? Tahame teist kuulda! Jätke oma kommentaarid siia ja alustage dialoogi. Lõppude lõpuks on parim viis, kuidas me kõik saame paremini aidata oma teismelistel ja lastel tervislikumat elu elada, õppida üksteise õnnestumistest, väljakutsetest ja tagasilöökidest.

Kui jäite ACE Fitness Experti vahele Isikliku koolituse vanemkonsultant Jonathan Ross arutleb Lifetime’i saates “The Balancing Act” kevadpuhastusest, vaadake allolevat klippi. Selles arutleb ta une tähtsuse üle, kuidas leida aega trenni tegemiseks ja tegelikest harjutustest, mis lühikesest treeningust maksimumi võtavad.

Ole terve ja aktiivne tema kevadkoristusnõuannete abil!

Vaadake eelmist ACE jaotist “Balancing Act”:

Veebruar: Jonathan Ross selgitab treeningu ja südame tervise seostJaanuar: Jonathan Ross annab näpunäiteid, kuidas oma otsuseid täitaDetsember: Christ Freytag arutleb puhkuse tervise ja vormisoleku üleNovember: Chris Freytag arutleb diabeedi ja füüsilise koormuse üleOktoober: Chris Freytag lükkab ümber populaarsed fitness-müüdid

Võib arvata, et jooga on vanim treeningdistsipliin. Kuid üks planeedi vanimatest rühmatreeningu liigutustest – sadu aastaid vananenud joogast – on Hiina taiji distsipliin.

Kuigi see ei pruugi olla läänemaailmas nii populaarne kui jooga, sest läänes peetakse seda sageli ekslikult “harjutusteks vanadele”, äratavad need aeglased, tähelepanelikud meditatiivsed kogu keha seisvate liigutuste mustrid energiat, joogavad keha ja edendavad vereringlus ja muud energiavormid, mida nimetatakse chi-ks. Need liigutused on vajalikud kõigile inimestele – tippsportlastest kuni väheliikuvate inimesteni. 

Definitsioonid

Chi tähendab elu allikat. Joogas nimetatakse seda “praana”; Pilateses nimetatakse seda “hingamise elujõuks”; ja Feldenkrais nimetas seda “liikumise päritolu teadlikkuse õppetundideks”. 

Kuigi sõnade Tai Chi kirjapilt muutub erinevate ida- ja läänesõnastike (nt Tai Chi Chuan, T’ai Chi Ch’üan või Taijiquan) tõttu, on hääldus kõik sama. “Tai” hääldatakse nagu inglise keeles “tie” ja öelge “chi”, nagu ütleksite “juust”, kuid ilma viimase “s”ta.

Evolutsioon ja ajalugu

Tai Chi pärineb Hiinast. Üks lugu selle algusest räägib sellest, et aastaid tagasi ärkas keiser Yang ühel hommikul oma magamistoas rahutust ööst, mil tema riigis sõda oli. Kui aknaluugid avati ja kardinad ette tõmmati, vaatas ta akna all olevale maastikule.

Ta jälgis, kuidas madu ja kraanad omavahel võitlesid. Madu liikus maapinnal aeglaselt ja ettevaatlikult ning selle eeliseks oli see, et ta kattis suure pindala, kuna ta on pikk ja madala raskuskeskmega. 

Kraana ei lennanud minema, vaid sirutas tiivad ja liikus ümber mao peaaegu balletitaoliselt. Mõlemad loomad liikusid nagu aegluubis ja kumbki ei löönud teravalt. 

Loomade loomuliku maailma vaatlemise tõttu imporditi Tai Chi distsipliin võitluskunstide maailma, et rõhutada Aasia rõhuasetust aeglasele, tähelepanelikule ja meditatiivsele liikumisele, mis muutub pigem kaitsvaks kui ründavaks. Seetõttu ei harjutata taijit kiiresti ega agressiivselt nagu mõned teised Aasia võitluskunstide erialad.

Lawrence Biscontini taijit harjutamas Hiina müüril Pekingis

Teadus- ja uurimispõhised liikumised

Tai Chi liigutused on funktsionaalne treening oma parimal kujul, kuna need hõlmavad seisvaid ja tasakaalustavaid liigutusi, mis mitte ainult ei korda igapäevaelus toimuvaid tegevusi – nagu raskuse ülekandmine kõnnaku kaudu (mida me kõik teeme) –, vaid seavad väljakutse ka just neile liigutustele.

Töötades seistes distaalse liikuvusega (käed ja jalad liiguvad) koos tugeva tuuma vajadusega (“proksimaalne autonoomia”), valivad praktikud tänapäeval harjutusi, mis üldiselt suurendavad üldist liikumisulatust, parandavad painduvust ja paremat tasakaalu.

Tai Chi koosneb seisvast koreograafiast, mis on püsinud muutumatuna tuhandeid aastaid, näiteks vorm “Yang 24-Movement”, mida ma isiklikult harjutan ilma varustuseta. On ka teisi Tai Chi koreograafiaid, mis koosnevad erinevast arvust liigutustest, erinevatest suunamuutustest ja isegi erinevast varustusest nagu mõõgad ja lehvikud.

Tai Chi harjutuse eelised

Nüüd, kui oleme käsitlenud Tai Chi määratlust, ajalugu ja liikumisi, räägime selle eelistest! Igaüks saab Tai Chist kasu lõigata.

Näiteks istuvad vanemad täiskasvanud saavad kasu kaalu nihutamisest, tasakaaluharjutustest ja vereringet parandavatest liigutustest. Spektri teises otsas saavad eliitsportlased parandada üldist kontrolli aeglasel kiirusel, nii et kui nad naasevad tavapärase spordiala juurde, kus loevad sekundid, on nad lihaseliselt palju tõhusamad.

Erinevad populatsioonid nende kahe äärmuse vahel saavad samuti sarnast kasu. Kui lääne ja ida teaduses on nüüdseks eelretsenseeritud, avaldatud ja refereeritud uuringud, mis dokumenteerivad T’ai Chi eeliseid – alates hüpertensioonist kuni enesetõhususeni –, on selle distsipliini traditsiooniliselt tsiteeritud viis eelist järgmised: (1) hingamise paranemine. , (2) liigutuste ulatus, (3) tasakaalu parandamine, (4) visualiseerimine ja lõõgastus ning (5) joondamine.

Tai chi liikumiste aluste mõistmine

Kui joogas on palju-palju loomi, siis Tai Chi peamine loom on hobune. Mäletame, et me “ratsutame hobuse seljas”, kui kükitame (nii palju kui teie põlved suudavad), hoiame oma selgroogu puudega paralleelselt, kui neid on, ja tunneme kõrgendatud stabiilsustunnet, kui meie raskuskese langeb lähemale. põrandale. 

Peaksime meeles pidama, et meie raskuskese viib meid põlvi painutades põrandale lähemale ning see muudab meid võitluskunstide praktikas tugevamaks ja stabiilsemaks.

Kaitsev versus ründav

Täispuhutud jõusaalipall ei näita agressiivsust, kuid on siiski suurepärane näide jõust. Kujutage ette, kuidas maailma suurim ja tugevaim sportlane jookseb põrandale toetuval liikumatul stabiilsuspallil. Pallile lähenedes viskab ta pallile pikali, nagu tahaks seda rünnata, kuid põrkab pallilt tagasi sama jõuga, millega ta palli tabas. Pallil puudub aktiivne jõud – see ei tõuka sportlast jõuga agressiivselt eemale. Kuid olles lihtsalt paigal, rahulik ja keskendunud, avaldab see oma jõudu täis chi.

Peaksime seda kontseptsiooni meeles pidama, kui harjutame ülimat jõudu ilma seda agressiivselt kasutamata. See “wu-wei” vaimne kontseptsioon, võime kohtuda agressiooniga pingevaba liigutusega, mis iseenesest ei ole agressiivne, on Tai Chi jaoks oluline vaimne raamistik.

Iidne Tai Chi distsipliin sisaldab kindlasti midagi kõigi elanikkonna jaoks. Kuna see toimib kogu kehas energia suunamise põhimõttel, pakub see midagi kõigile inimestele, kes on huvitatud üldise tervise, tasakaalu, vereringe, kontrolli ja energia üldisest paranemisest.  

Astuge järgmine samm, otsides raamatuid ja otsides oma piirkonnas Tai Chi tunde – võite olla üllatunud pakutavate võimaluste rohkusest!

 Kas teil on nõudlik ülemus või rasked töökaaslased? Hulk töid teha ja aega napib? Igaüks puutub varem või hiljem kokku tööstressiga, kuid see ei tee asja lihtsamaks. Teie töökeskkonnas on palju aspekte, mille üle te kontrolli ei saa, kuid võite võtta meetmeid stressi maandamiseks, et töö ei kahjustaks teie heaolu.

Stress on oluline

Töökohastressi on seostatud tõsiste terviseprobleemidega, sealhulgas südameatakiga. Teie keha vabastab vastusena stressile suuremas koguses hormooni kortisooli – stimuleerides suurenenud isu rasvase ja suhkrurikka toidu järele ning suurendades rasva ladestumist kõhus. Ettevõtete ümberstruktureerimise ja koondamisega toimetulevate töötajate uuring näitas, et krooniline tööstress tõi kaasa kaalutõusu. Pole üllatav, et kõrge rasvasisaldusega ja kõrge kalorsusega müügiautomaatide suupistete tarbimine kasvas kõige stressirohkematel perioodidel. Uuringud näitavad ka, et intensiivne tööstress on iseseisev kõrge vererõhu riskitegur tööl, kodus ja isegi magamise ajal.

Töötage teadlikult

Mindfulness on viis, kuidas nullida siin ja praegu selle asemel, et minevikku mõtiskleda, tuleviku üle mõtiskleda või mitut asja korraga teha. Pöörake kogu tähelepanu käsilolevale ülesandele, olgu selleks kõne, koosolek või projekt. Telefonikonverentsi ajal sõnumite sirvimine võib tunduda produktiivne – kuid pikemas perspektiivis suurendab multitegumtöö ainult teie stressi ja kulutab teie energiat.

Ole kena

Tutvuge oma töökaaslastega, küsides nende nädalavahetuste kohta, küsides nende arvamust ja süües koos lõunat. Kolleegilised suhted töökaaslastega muudavad töökoha kõigile meeldivamaks ja uuringud näitavad isegi, et positiivne väljavaade on nakkav. Paku tõelisi komplimente. Naeratage sageli – see tõstab teie tuju ja julgustab teid ümbritsevaid inimesi lõdvestuma.

Suhtle hästi

Väärkommunikatsioon on paljude töökonfliktide põhjus. Täpsustage iga tööülesande üksikasju ja ootusi. Kontrollige mõistmist, kas olete ülesannete väljaandja.

Tüütute töökaaslastega on kõige parem tegeleda kohe ja otse – muidu võib käitumine halveneda. Kui teie töökaaslane häirib teid valjude ja pikkade isiklike kõnedega, rääkige temaga privaatselt, selle asemel, et pettuda. Kui see jätkub, rääkige oma juhiga.

Raputage see maha

Võite lasta end tööl juhtuvate asjade pärast haavata ja ärrituda – või reageerida teisiti. Kas võiksite selle asemel, et rääkida projektist, mis teile jäeti, vaadata seda kui võimalust näidata oma oskusi, talenti ja meeskonnatööd – või rääkida oma juhendajaga? Selle asemel, et lasta ühel pahural kliendil end alt vedada, kas saad keskenduda 50 tänulikule kliendile, keda täna aitasid? Hingake paar sügavat hingetõmmet, et oma meelt puhastada ja minna positiivsemale teele.

Harjutage nutikat enesehooldust

Regulaarne trenn ja hea toitumine – koos aja lõbutsemiseks ja lõõgastumiseks – tõstavad teie võimet stressiga toime tulla. Ja kui olete hästi välja puhanud, on stressorid paremini juhitavad. Kaaluge vaheajal jalutuskäigu tegemist või lõunasöögiks sõbraga kohtumist. Õppige lõdvestavaid hingamis- ja venitusharjutusi, mida teha oma laua taga. Valige söögikordadeks ja suupisteteks energiarikkad ja toitvad toidud. Kasvatada tervet huumorimeelt; otsige naeruväärseid hetki igapäevaelust tööl.

Hankige abi

Kui teie pingutused ei vähenda teie stressi ja juhiga rääkimine ei aita, küsige nõu oma personaliosakonnalt või töötajate suhete esindajalt. Mõned tööandjad pakuvad töötajate abiprogramme (EAP), mis pakuvad konfidentsiaalset ööpäevaringset telefonikonsultatsiooni professionaalsete nõustajatega isiklikes ja töökohaga seotud küsimustes. Kui teie tööandja seda soodustust pakub, ärge kartke seda kasutada.

Tehke muudatus

Elu on liiga lühike, et veeta seda mürgisel töökohal – ja kroonilise stressiga elamine ei ole pikaajaline lahendus. Ükski töö pole stressivaba, kuid kui teie praegune töö ei vasta teie huvidele, annetele ja eesmärkidele, koostage plaan, kuidas edasi liikuda. Maalige oma unistuste töökohast realistlik pilt, rääkides enne hüppe tegemist teistega soovitud töövaldkonnas.

Lisaressursid

Ameerika stressiinstituut

UCLA teadliku teadlikkuse uurimiskeskus

Pittsburghi ülikooli meditsiinikeskus

Viited:

Clays, Els Leynen, Francoise De Bacquer, Dirk Kornitzer, Marcel Kittel, Prantsusmaa Karasek, Robert PhD; De Backer, Guy, Kõrge tööpinge ja ambulatoorne vererõhk keskealistel meestel ja naistel Belgia tööstressiuuringust, JOEM aprill 2007, Vol. 49, 4. väljaanne, lk 360-367. Abstraktne.Link >>

Fowler J, Christaki, J, Dünaamiline õnne levik al arge sotsiaalvõrgustikus, BMJ 2008; 337(2338), postitatud 16.12.2008, välja otsitud 18. mail 2008 saidilt: Link >>

Maglione-Garves, C, Kravitz, L, Schneider, S, kortisooli ühendus: näpunäiteid stressi ja kehakaalu juhtimiseks, välja otsitud 18. mai 2010 saidilt: Link >>

Nauert, R, rasvumisega seotud tööstress, välja otsitud 18. mail 2010 saidilt: Link >>

Fernandez, I, Su, H, Winter, P, Liang, H, Töökoha krooniliste ja akuutsete stressorite seos töötaja kaaluseisundiga: andmed segaduses olevate töökohtade kohta, JOEM, jaanuar 2010, v.52, väljaanne 1S, lk S34- S41.Abstraktne. Link >>

Vaadake selle Fit Facti eelvaadet

Scott Goudeseune, ACE president tegevdirektor

Cedric Bryant, Ph.D., ACE teadusjuht

ACE on põnevil, et saab osaleda kolmapäeval algaval IHRSA 2012-l. Ootame kohtumist teiste tervise- ja spordivaldkonna juhtidega ning dünaamilist vestlust. Loodame, et liitute ACE-ga olulises arutelus, mida me esitame.

ACE enda Scott Goudeseune, president Tegevjuht juhib 14. märtsil toimuval sessioonil “Tulevikuvisioon” paneeli, kuhu kuulub teadusdirektor Cedric X. Bryant, Ph.D.

Sessioonil antakse tooteulevaade.top ülevaade ACE 2012. aasta visiooniaruandest, mis kirjeldab fitnessi tulevikku Ameerikas ja selles valdkonnas.

Teised panelistid, kes Bryantiga liituvad, on Michael Mantell, Ph.D., ACE käitumisteaduste vanemkonsultant, Lynne Brick, RN, Brick Bodies Fitness Services president; Art Curtis, Ph.D., IHRSA direktorite nõukogu esimees; ja Dave Pickering, Preventure/International Fitness Club Networki (IFCN) asutaja ja tegevjuht.

Ärge jätke maha seda tähtsat seanssi, kus ACE koos teiste valdkonna juhtidega tegeleb järgmiste õppeeesmärkidega:

Visandage visioon, et inspireerida, motiveerida ja julgustada rohkem inimesi muutma kehalise tegevuse oma igapäevaelu lahutamatuks osaks.Kirjeldage koostöö tähtsust, et aidata tagada, et fitness-tööstus on tõhus oma kõrgete tulevikueesmärkide saavutamisel.Anda ülevaade olemasolevatest koostööalgatustest, mis toetavad aktiivsete tervislike eluviiside propageerimist.Arutage uusi viise ja võimalusi sildade ehitamiseks, mis aitavad fitnessi kaudu elusid muuta.

Venitamine – meile on aastaid räägitud, et painduvustreening on hästi läbimõeldud treeningprogrammi oluline osa, kuid enamik meist jätab selle treenimisel tähelepanuta. Mõned inimesed viitavad ajapuudusele, kuid paljude jaoks on see tõsiasi, et nad lihtsalt pole kindlad, kuidas kõige parem venitada, või mis veelgi olulisem, millal on kõige parem venitada.

Uurimus

Viimaste aastate uuringud on näidanud, et treeningueelne staatiline venitamine (venituse hoidmine ühes asendis ilma liikumiseta – mõelge põhikooli kehalise kasvatuse tunnile) võib tegelikult kehalist sooritust takistada.